Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

czwartek, 18 kwietnia 2013

Nierówny teren

Udało mi się skończyć kolejne elementy makiet. Tym razem jest to nierówny teren (rough) złożony z małych skałek. W czasie gry może być traktowany jak zwykły zły teren (bad going) lub tylko utrudniać poruszanie jak zły teren, ale nie wpływać niekorzystnie na walkę.
Makieta składa się z dwóch części, podstawy która pokazuje rozległość obszaru oraz mniejszych, ruchomych podstawek wizualizujących dany teren. Ma to tą zaletę, że w momencie wkroczenia oddziału w dany teren, można usunąć jedną czy dwie podstawki żeby wygodnie i precyzyjnie poruszać element.
Podstawki wykonane są ze spienionego PCV o grubości 2mm. Zostały przetarte papierem ściernym, a następnie pokryte wikolem, na który położyłem małe kamienie i piasek. Kiedy klej wysechł całość została pomalowana brązową farbą, a następnie rozjaśniona. Potem przyszedł czas na pomalowanie i rozjaśnienie skałek. Następnie przykleiłem trawkę elektrostatyczną i imitację małych krzaczków. Na koniec duże podstawki zostały spryskane lakierem do włosów, żeby zapobiec odklejaniu się trawki. Efekty zabawy widać poniżej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz