Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

piątek, 31 maja 2013

HotT - Imperium

W maju, z braku czasu, nie udało mi się zbyt wiele rzeczy zamieścić na blogu. Rzutem na taśmę, ostatniego dnia miesiąca, wrzucam zdjęcia armii Imperium. Mam nadzieję poprawić nieco majową posuchę.
Dzięki prezentowi jaki sprawiła mi Żona na urodziny, czyli mini studio do fotografowania figurek, mogę w końcu zamieszczać ciut lepsze zdjęcia. Widocznie nie mogła patrzeć na kiepskie fotki, które robiłem starym kompaktem. Szczerze mówiąc nawet nie sądziłem, że będę robił zdjęcia figurkom mając 3 źródła światła. No, ale skoro cały świat ma na to patrzeć to warto się rozwijać i w tej materii.

A teraz wracając do figurek. Armię Imperium do HotT czytelnicy bloga mogli zobaczyć wcześniej czytając raporty bitewne. Dzisiaj będzie można się im dokładniej przyjrzeć.
Skład armii (w nawiasach będę podawał nazwę oddziału w Warmasterze):
- Hero - 4AP
- Magician (Wizard) - 4AP
- Spears (Halberdiers) - 3 x 2AP
- Shooters (Handgunners) - 3 x 2AP
- Knights (Knights) - 3 x 2AP
- Riders (Pistoliers) - 3 x 2AP
- Artillery (Mortar) - 3AP
- Warbands (Flagellants) - 3 x 2AP
- Behemoth (Steam tank) - 4 AP
W sumie cała armia liczy 45AP, czyli prawie dwukrotnie więcej niż jest wymagane do gry. Planuję zrobić jeszcze podstawkę Aerial Hero (Hero on Griffon) oraz dodatkową artylerię (Hellblaster), może jeszcze jednego bohatera. Dzięki temu będzie można rozegrać bitwę na 48AP. Kolorystyka imperialnych jest utrzymana w barwach prowincji Talabecland oraz stolicy regionu Talabheim (jeszcze nie prezentowane oddziały).


5 komentarzy:

 1. Super! Warhammer w tej sali jest śliczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%, szkoda że GW porzuciło mniej intratne projekty, czyli cały dział Specialist Games. Figurki do Warmastera są już właściwie dostępne jedynie z drugiej ręki.

   Usuń
  2. Szkoda, warhammer oparty o mechanikę FoGa, w tej skali byłby naprawdę fajny - nadal ładny, epicki swym rozmiarem.

   Usuń
  3. Rzeczywiście mogło by to być interesujące, ale obawiam się że chętnych żeby tego spróbować byłaby garstka. Ja wykorzystuję warmasterowe figurki do HotT ze względu na uniwersalność zasad. Gdyby istniał FoG fantasy to czemu nie ;)

   Usuń
 2. Śliczne! Naprawdę bardzo fajne malowanie! :)

  OdpowiedzUsuń