Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

niedziela, 20 stycznia 2013

Mongolscy najeźdźcy

Przedstawiam pierwszą ze swoich armii w skali 10mm. Są to Mongołowie firmy TB Line. Figurki tej firmy są bardzo szczegółowe jak na 10mm, jest to ich zaletą, ale zarazem wadą. W tak małej skali ciężko pomalować dokładnie wszystkie sprzączki, medaliki, małe sakiewki itp szczegóły, ale ostateczny efekt może robić wrażenie.Teraz o samej armii. Armia pomalowana do systemu DBA wer. 2.2, IV/35 Mongol Conquest 1206-1266 AD. Figurek na podstawkach jest więcej, niż przy zastosowaniu 15-stek. W przypadku ciężkiej jazdy użyłem 4 jeźdźców, 3 w przypadku lekkiej. Niestety, armia nie posiada wszystkich opcji. Brakuje jednej podstawki artyleryjskiej. Nie udało mi się znaleźć u żadnego ze znanych mi producentów modelu który by pasował okresem jak i skalą, może w przyszłości uda się ją dokupić i pomalować. Za ciury obozowe, póki co, robi dodatkowa podstawka ciężkiej jazdy. Niedługo może się to zmieni kiedy będę domalowywał podstawki do drugiej mongolskiej armii IV/47 Golden Horde & Succesors 1251-1556 AD.

Poniżej zdjęcia.

Cała armia
Ciężka jazda mongolska wraz z elementem generalskim

 Konni łucznicy
Obóz


2 komentarze:

 1. Jesteś obserwowany :)
  Bardzo ładne prace - gratuluję. Będę tu zaglądał, sam mam gdzieś w szafach kilka garści 10-tek i chyba już czas je wprowadzić na warsztat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Zapraszam do częstych odwiedzin i oczywiście malowania 10-tek.
   Pozdrawiam

   Usuń