Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

sobota, 31 maja 2014

Grom the Paunch

Dzisiaj obiecany wcześniej drugi bohater do armii goblinów. Tłuściutki, uzbrojony w dwuręczny topór, jadący na rydwanie goblin. Plotki głoszą, że napił się krwi trolla dzięki czemu posiadł zdolność regeneracji. Na szczęście w HotT nie będzie to miało znaczenia, ponieważ Grom będzie zwykłym bohaterem w tym systemie.
W założeniu rzeźbiarza figurka tego goblina miała być traktowana jako piesza. Początkowo nie byłem w stanie jej umieścić na rydwanie, dopiero odcięcie sporej części podstawki i kawałka płaszcza to umożliwiło. Niestety, w tym celu musiałem poświęcić jeden z goblińskich wilczych rydwanów. A także dwie figurki pochodzące z LOTR, którym odciąłem łuki, żeby zrobić elementy łączące się z wilkami. O ile dobrze pamiętam, rydwan Groma ciągnęły trzy wilki, tutaj nie byłem w stanie tego odtworzyć, więc trzeba było zadowolić się dwoma. Z ogólnego efektu jestem całkiem zadowolony. Sami możecie ocenić.
4 komentarze:

 1. Bardzo fajny! Zapowiada się śliczna armia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Też mam nadzieję, że wyjdzie ładnie. Na razie jestem bardzo zadowolony z tego co już pomalowałem.

   Usuń
 2. Bardzo fajny Gobas :)

  OdpowiedzUsuń