Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

czwartek, 17 kwietnia 2014

Salute 2014

Całkiem niespodziewanie udało mi się, w ubiegłą sobotę, zaliczyć konwent Salute 2014, który odbył się w Londynie. Prawdopodobnie był to mój pierwszy i jedyny Salute w moim życiu. Mimo dość bolesnego kosztu wstępu (11 funtów) warto było odwiedzić targi wargaming'owe tej skali.
Jedną z zalet odwiedzenia takiego zlotu jest możliwość porozmawiania z ludźmi prowadzącymi firmy produkujące figurki, makiety, podstawki itp. Dodatkowo, rozmawiając twarzą w twarz istnieje potargowania się lub otrzymania jakiś gratisów przy większych zakupach. Miłym zaskoczeniem była obecność wystawców z Polski, udało mi się zamienić kilka słów z Sosną z Wargamera i właścicielem Micro Art Studio. Jak się okazało wcale nie były to ich pierwsze targi w Londynie. Innych rodzimych firm nie spotkałem, ale ponoć były.

Efektem ubocznym mojej obecności na Salute był zakup podręcznika do Warzone Resurrection oraz dwóch pudełek startowych (Bauhaus dla mnie i Dark Legion dla brata). Zakup tego systemu planowałem jak tylko zobaczyłem projekt na Kickstarterze. Cieszę się, że wcześniej tego nie zrobiłem ponieważ dzięki temu dziś mam podręcznik z dedykacją i autografami chłopaków z Prodosa. 

Poniżej kilka fotek zrobionych komórką z Salute 2014.


2 komentarze:

  1. Podręcznik do WZR i tak byś miał z autografami. ;) Przynajmniej mój z KS jest podpisany, no ale bez dedykacji. Ja się dałem ponieść emocjom i wziąłem udział w KS i szczerze mówiąc trochę żałuję. Miałem pecha, bo kurierowi nie udało się dostarczyć mojej paczki za pierwszym razem i wróciła do UK, po czym trafiła na koniec kolejki do obsłużenia. W efekcie figurki dostałem trzy dni temu, na dzień przed rocznicą zakończenia KS... to potrafi ostudzić zapał. ;) Poza tym dzisiaj widząc ostateczne wzory, a nie koncepty nie wziąłbym Bauhausu tylko pewnie Imperial. Ale przynajmniej pomogłem WZR ruszyć. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę mnie sprowadziłeś na ziemię tymi autografami, a już myślałem że tylko mnie tak wyjątkowo potraktowano ;) No ale dedykację mam :) Ja się wahałem co do KS, bałem się że nie wypali i nie dostanę ani kasy ani figurek. Wiadomo Polak nieufny jest takim inicjatywom ;) Mi się Bauhaus spodobał, chociaż w pierwszej kolejności faworytem był Cybertronic. O ile jego koncepty mi się podobały, to figurki jak wyszły już mniej. Zobaczymy jak pójdzie malowanie figurek, sklejanie ich to dla mnie mordęga.

    OdpowiedzUsuń