Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

poniedziałek, 21 października 2013

Hordy truposzów

Kolejne elementy do armii ożywieńców z Khemri gotowe. Skończyłem dwie podstawki szkieletów, które będą traktowane jako hordy w HotT.
Docelowo mam zamiar pomalować 6 elementów tego typu, kolejne strip'y są już zaczęte, niektóre skończone, ale prace nad nimi trochę się ślimaczą. Dobrze, że malowanie szkieletów nie jest skomplikowane, bo wlekłoby się to w nieskończoność.

Hordy w HotT są niezbyt skutecznym oddziałem w walce, ich statystyki są bardzo kiepskie i w związku z czym są łatwe do zniszczenia. Mają one jednak dwie zalety: są tanie (1 AP) dzięki czemu można mieć ich dużo oraz zniszczone można z powrotem przywołać na pole bitwy, co powoduje, że przeciwnik ponownie musi się przebijać przez niezliczone szeregi szkieletów, zombie, goblinów itp. Tak jest w teorii, a jak się sprawdzą mam nadzieję niedługo się przekonać.
2 komentarze:

  1. Fajne szkielety, akurat na Halołin :) Dobrze czasowo się wstrzeliłeś z tym malowaniem.
    Pzdr!
    Szczota

    OdpowiedzUsuń
  2. Na Halołin to myślałem, że cała armia będzie gotowa do zaprezentowania. No, ale od myślenia nic samo nie pomalowało jeszcze, więc są tylko dwie podstawki na razie.

    OdpowiedzUsuń