Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

wtorek, 26 maja 2015

Po dłuższej przerwie... egipscy harcownicy


Sporo czasu minęło od mojego ostatniego wpisu. Właściwie jedyną tego przyczyną było moje lenistwo i nic więcej. Jednak mimo braku aktywności na blogu udało mi się pomalować kilka podstawek Egipcjan.
Figurki widoczne poniżej pochodzą z zestawu EGY003 firmy Rapier Miniatures. W paczce znajdziemy 24 takich panów o dwóch wzorach figurek. Generalnie, modele posiadają trochę nadlewek, ale są one do usunięcia. Nie zauważyłem żadnych nieodlanych części (w przeciwieństwie do innych figurek o których napiszę w kolejnych odsłonach). Widoczny poniżej element to lekka piechota (psiloi), wolałbym pomalować oszczepników żeby harcownicy wyraźnie odróżniali się od dużej ilości łuczników, którą dysponuje ta armia. Niestety, producent nie posiada takowych w swojej ofercie.6 komentarzy:

 1. Fajnie, że wróciłeś! A te szkraby nieodmiennie robią na mnie wrażenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarze. Super, że tu zaglądacie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziękowania należą się koledze, który dodał Twój blog do listy na Bitewnym Zgiełku. ;) Z korzyścią dal wszystkich. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, wiem. Zrobił to, zdaje się, Robson za co mu już dziękowałem :)

  OdpowiedzUsuń