Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

wtorek, 20 stycznia 2015

Dalsze zmagania z szósteczką


W dzisiejszym wpisie prezentuję kolejne podstawki moich Egipcjan. 
Kupując paczkę o kodzie EGY001 firmy Rapier Miniatures teoretycznie otrzymamy 24 figurki widocznych niżej panów. Piszę teoretycznie, bo w swojej znalazłem o 4 więcej. Dostępne są 2 wzory modeli oraz 3 figurki z grupy dowodzenia. Można nieco urozmaicić ich pozy wyginając ręce z mieczami, ale to dość ryzykowne, bo zbytnie manipulacje mogą skończyć się ich oderwaniem. Generalnie rzeźba jest ładna, widać rysy twarzy, nie ma wielu nadlewek. Zdarzyły mi się modele z pewnymi ubytkami tarczy, ale przy takiej ilości figurek na podstawce można je spokojnie ukryć i nie będą rzucały się w oczy. Gorzej prezentują się modele dowódcze, tutaj sporo trzeba popracować pilnikiem. Produkt oceniam na solidne 4, może nawet na 4+. 
2 komentarze:

  1. Strasznie fajne maluchy. :)
    Takie luźne formacje chyba bym spróbował jeszcze bardziej nieregularnie poustawiać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz rację, trochę mi te formacje nie wyszły. Później się zorientowałem, że mogłem je lepiej zrobić. Może to jeszcze poprawię.

    OdpowiedzUsuń