Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

środa, 31 grudnia 2014

IV/13b Medieval German 1236-1450AD


To już ostatni post w tym roku. Na zakończenie prezentuję kilka zdjęć armii średniowiecznych Niemców, którą malowałem, z przerwami,  przez cały 2014 rok.
Poniższa armia była tworzona jako przeciwnik dla moich husytów, których skończyłem w 2013 r. Skład armii jest kompatybilny z listą IV/13b z DBA 2,2. Ponieważ wiedziałem, że pewne zmiany zostaną wprowadzone w listach armii w wersji 3,0 skupiłem się jedynie na elementach obowiązkowych. Dlatego na zdjęciach nie ma żadnych oddziałów opcjonalnych.

Korzystałem z figurek Pendrakena (piechota) oraz Old Glory (jazda). Niestety, Pendraken nie oferuje żadnego rycerstwa, które pasowałoby opancerzeniem do wojen husyckich. Na szczęście można było te braki uzupełnić modelami innego producenta.

W planach mam pomalowanie kolejnej armii z okresu wojen husyckich, a dokładniej Polaków. Paczki z modelami Old Glory są na tyle duże, że z pewnością starczy mi figurek na cała armię kawaleryjską. Na razie jest to pieśń przyszłości, bo póki co jestem pochłonięty malowaniem czymś zgoła innym niż 10mm
i średniowiecze. Ale o tym niebawem.

Zapraszam do oglądania i komentowania.
4 komentarze:

 1. Cuda:) Piękne, kolorowe, staranne. Aż chce się oglądać. Świetna robota:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, po takich słowach aż chce się malować dalej :)

   Usuń
 2. Bardzo ładni! Naprawdę podoba mi się ta skala w Twoim wykonaniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Liczę, że dzięki mojej pracy namówię kogoś do malowania 10-siątek ;)

   Usuń