Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

środa, 26 marca 2014

Niemieccy włócznicy #1

Powoli, ale systematycznie, rośnie w siłę armia Niemców do DBA. Dzisiaj na blogu, skończone jakiś czas temu, dwie podstawki włóczników.
Figurki wyprodukował Pendraken, pochodzą one z paczki o symbolu EMM4. Modele niezbyt pasują do okresu wojen husyckich, o ile figurka z kapalinem nie jest zła, to drugi pan wygląda raczej na wiek XIII. Niestety, niczym innym nie dysponowałem. Kupowanie kolejnej paczki figurek, np. z Old Glory (50szt.), nie wchodziło w grę. Cel jest taki, żeby ubywało niepomalowanych modeli, a nie ich przybywało. Szkoda, że w zestawie, są dostępne jedynie 2 wzory figurek. Czyni to podstawki nieco nudnymi, dlatego postanowiłem dołożyć jakieś inne figurki, dowódcy i sztandarowego, dla urozmaicenia. Kolorystyka, żółto-czarna, zaczerpnięta z herbu Saksonii. Sztandar malowany własnoręcznie.
1 komentarz:

  1. Bardzo ładnie się prezentują, szykuje się kolejna piękna armia.

    OdpowiedzUsuń