Kolejny blog o wargamingu wystartował. Ten akurat poświęcony figurkom, malowaniu i graniu w skali 10mm, niezbyt popularnej, ale mojej ulubionej. W miarę czasu będę się starał zamieszczać zdjęcia pomalowanych figurek oraz raporty bitewne.

niedziela, 22 kwietnia 2018

Polskie rycerstwo #1

Od dzisiaj zmieniamy, na jakiś czas, klimat z fantasy na historyczny. W najbliższym czasie zaprezentuję kilka podstawek do rodzącej się w bólach armii III/63b Early Polish do DBA 3.0.
W DBA grałem ostatni raz chyba ze 3 lata temu i była to wersja 2.2, w 3.0 nie miałem okazji jeszcze zagrać, może kiedyś się uda. Mimo to, co jakiś czas nachodzi mnie żeby pomalować sobie 1 czy 2 elementy. W ten sposób od jakiś 2 lat powstają pomalutku Polacy. Figurki widoczne na zdjęciach pochodzą z firmy TB Line, która niestety zniknęła z rynku jakiś czas temu. Dobra wiadomość jest taka, że Pendraken wykupił formy odlewnicze TB Line i figurki będą (są?) do nabycia.
Modele odzwierciedlają mniej więcej polską jazdę z drugiej połowy XIII wieku. Z tego okresu mam już Mongołów i Rusinów, Polacy będą armią która zamknie ten okres w mojej kolekcji (malowanie Krzyżaków chyba sobie podaruję). Poniżej pierwszy element rycerzy, jednocześnie generalski. Grający w DBA z pewnością zauważą, że podstawka ma nietypowy dla rycerzy wymiar 40x40mm. Celowo użyłem takiej podstawki, aby móc umieścić więcej figurek i żeby element wyglądał bardziej estetycznie. Miłego oglądania.

2 komentarze: